Quantcast
Channel: How to Save the Neocons - komentarze
Viewing all 33 articles
Browse latest View live

Komentarz do wpisu: Margin Call i 5 grzechów ..., locus24


Komentarz do wpisu: Dziewiąte Wrota ..., Gość Łukasz Czajka

$
0
0
Taki skromny wpis i umieszczone pod nim komentarze trafiły do pracy maturalnej! Niesamowite:-) Pozdrowienia.


Komentarz do wpisu: Tea Party wypowiada ..., Gość Łukasz Czajka

$
0
0
Amerykańska tożsamość prawicy to temat na niezły elaborat. Trzeba by poruszyć wiele kwestii poczynając od zagadnień ekonomicznych, poprzez ocenę roli Ameryki w świecie, a kończąc na kwestiach światopoglądowych. Co do państwowych wydatków na służbę zdrowia i wykrzykiwania, że to komunizm, to taka już specyfika tamtejszych libertarian, że są zafiksowani na temacie jak najszerszej autonomii obywatelskiej i wszelkie narzucanie czegokolwiek przez państwo uznają za przejaw totalitaryzmu, a każde ustępstwo traktują jako przejście na stronę lewicy. Nie widzę jednak potrzeby, by poddawać się dyktatowi ich sposobu definiowania prawicowości. Wśród neokonserwatystów jest zgoda co do zdecydowanego opowiedzenie się za kapitalizmem i ostry sprzeciw wobec ideologii ruchów Okupuj Wall Street, ale nie ma poparcia dla skrajnie libertariańskich wizji wolnego rynku (bo one w obecnej sytuacji byłyby na rękę Chinczykom), sądzę, że wielu z nich zaakceptowałoby jakąś wersję społecznej gospodarki rynkowej. Dla neokonów najważniejsze będzie zabieganie o podtrzymanie wizji Ameryki rozumianej jako benevolent empire. W mojej ocenie podtrzymanie hegemonicznej pozycji USA jest dla świata dobre, bo ich upadek w obecnej sytuacji nie oznaczał będzie przejścia do wielobiegunowego świata, ale raczej nadejście nowego dużo niebezpieczniejszego chińskiego hegemona. A co do republikańskiej strategii wyborczej na 2016, to wątpię, by demokraci mogli wystawić po Obamie jakiegoś mocnego kandydata, co spowoduje, że republikanie będą mogli postawić na kandydata mniej umiarkowanego, choć o ostrym skręcie na prawo moim zdaniem i tak nie może być mowy, bo najwięcej jest umiarkowanych wyborców i bez nich wyborów raczej się nie da wygrać, a libertariański lub herbaciany kandydat raczej nie będzie dla takich wyborców do przełknięcia. Ale znów trzeba być ostrożnym, by ten ukłon ku centrum nie zakończył się tak jak w Europie, gdzie prawicowe partie praktycznie nie różnią się już od lewicowych w wielu kluczowych, ideowych kwestiach.


Komentarz do wpisu: 200 tysięcy odwiedzin ..., Gość Łukasz Czajka

$
0
0
Dziękuje bardzo i życzę powodzenia w Twoim blogowaniu :-)


Komentarz do wpisu: Szukając Prometeusza, Gość Iro

$
0
0
No po mojemu to jest jeszcze inaczej - i się dziwię że nikt tego nie widzi. Historia w prometeuszu jest bliska mitowi ( www.sciaga.pl/tekst/65654-66-mit_o_prometeuszu_streszczenie ). Koleś na początku przy wodospadzie był prometeuszem który wbrew woli bogów stworzył człowieka zaś inżynierowie tak jak greccy bogowie przygotowywali ludziom puszkę pandory. Prometeusz nie tworzył życia na ziemi tylko rasę ludzką dorzucając swoją pulę genów do ubogiej puli na ziemi -mityczny ulepił człowieka z gliny (materia) pomieszanej ze łzami (ból) tchnąc w niego duszę z ognia niebieskiego. Maź z pucharu mogła przemieniać jego komórki w organizmy jednokomórkowe. Widzę częste narzekania że inżynierowie nie dopilnowali i dali się załatwić własnym wytworom w bazie, ale bogowie olimpu byli nieśmiertelni - może nie musieli się aż tak tym martwić może na ojczystej planecie każdy ma zasejwowany swój genom i można go odtworzyć. Byłoby to zgodne z mitem , w którym rozgrywka między prometeuszem a niechętnymi ludziom bogami toczyła się dalej. Pozostaje czekać na kolejne części. :D


Komentarz do wpisu: Szukając Prometeusza, Gość Łukasz Czajka

$
0
0
Wygląda na to, że najbardziej oczywiste tropy najtrudniej dostrzec. Bardzo ciekawe spostrzeżenia, zwłaszcza ten motyw z puszką Pandory. Pozostaje pytanie: czy w momencie śmierci Inżyniera z początku filmu, ludzie już istnieli, czy tez powstali dopiero w wyniku procesów uruchomionych przez jego śmierć? Pozostaje czekać na drugą cześć, bo sceny alternatywne wniosły kilka nowych informacji, ale odpowiedzi nie udzieliły. Zwłaszcza alternatywna scenka, w której przemawia Inżynier zdecydowanie może rozczarowywać.


Komentarz do wpisu: 200 tysięcy odwiedzin ..., Gość szefu

Komentarz do wpisu: 200 tysięcy odwiedzin ..., Gość Łukasz Czajka

$
0
0
Witam Szefa. Dzięki za odwiedziny i pozdrowienia na udana końcówkę roku podsyłam.



Komentarz do wpisu: Neocons wracają do Tokio, Gość null

$
0
0
Jako piłsudczyk uważam, że ilustracja z japońskiego albumu dotycząca Marszałka odnosi się do jego obrazowej anegdoty objaśniającej politykę "siedzenia na dwóch stołkach", czyli dwóch paktów o nieagresji. Mimo to ta karykatura jest dosyć nietrafna: powinni pokazać panienkę siedzącą na kasztance lub na balustradzie Mostu Poniatowskiego.


Komentarz do wpisu: Neocons wracają do Tokio, Gość foxmulder2@gazeta.pl

$
0
0
Powyższy komentarz jest oczywiście mojego autorstwa. Coś nie mogłem się zalogować. foxmulder2.blogspot.com


Komentarz do wpisu: Neocons wracają do Tokio, Gość Łukasz Czajka

$
0
0
Wiadomo, że chcieli nawiązać dokładnie do tego motywu, o którym wspomniałeś, co jednak nie zmienia faktu, że zrobili to strasznie nieudolnie. Tylko Piłsudski jest sportretowany w takim negatywnym świetle, a cała masa dyktatorskich drani jest ukazana w atrakcyjnym kontekście.

Sam pomysł na zrobienie podręcznika w takiej konwencji pokazuje jak bardzo zbzikowanym narodem są Japończycy. Tylko oni mogli coś takiego wymyślić.


Komentarz do wpisu: Akt Etycznej Przemocy - ..., niejestessama

$
0
0
Fajny artykuł, tylko tresc troche taka na pokaz.
Ale kazde propagowanie odpowiednich zasad jest warte uwagi
Pozdrawiam


Komentarz do wpisu: Abraham nie chciał zabić ..., Gość Łukasz Czajka

$
0
0
Bardzo interesujący cytat, który przegapiłem. W świetle zaproponowanej interpretacji zaczyna pobrzmiewać niejednoznacznością.


Viewing all 33 articles
Browse latest View live




Latest Images